Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır

Kısa bir süre öncesinde diş beyazlatma evde bakım konusunu inceleyeceğimizi belirtmiştik. Kesinlikle evde yaptığınız işlemlerin diş minenizi ve diş etinizi zorlamaması gerekmektedir. Bu bakımdan kimyasallardan veya aşırı baskı uygulamalarından uzak durmanız gerekmektedir. Dilerseniz diş beyazlatma konusunun detaylı bir şekilde incelendiği yazımıza göz atabilirsiniz.

Evde Yapılan Uygulamalar Hakkında

Öncelikle dişinizi düzenli olarak fırçalayarak başlayın! Günde en az iki kez dişinizi fırçalamanız diş bakımının altın kuralıdır. Dişlerinizi kontrol etmeniz için size zaman sağlayan tek aralık diş fırçaladığınız andır. Gün içerisinde dişlerinizi detaylı bir şekilde fırçalarken incelersiniz. Çürüme veya şekil bozukluklarını bu arada fark etmeniz son derece mümkün olacaktır.

Dişinize Göre Diş Fırçası Kullanın

Bu konuda kesinlikle diş hekiminizden destek almanız gerekir. Yumuşak veya sert fırça kullanımı hakkında diş ve diş etinize göre diş hekiminiz size yardımcı olacaktır. Diş fırçasını belirlenen zaman aralıkları içerisinde muhakkak değiştirin. Diş fırçanız üzerinde şekil bozuklukları olmaya başladıysa kullanmakta inat etmeyerek zamanının dolmasını beklemeyin. Değiştirin!

Diş İpi Kullanım Alışkanlığı

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır sorusuna diş ipi kullanım alışkanlığından sonra derinlemesine değineceğiz. Oysa ki dişinizin sararmasını sağlayan ve onu çürüten atıklardan diş ipi kullanarak uzak durabilirsiniz. Rahatlıkla diş ipinden destek alarak başlayabilirsiniz.

Sararmasının Önüne Geçin

Çay, sigara, ilaç kullanımı ve diğer ürünlerin tüketilmesi sonucu dişleriniz sararmaya başlayabilir. Bu durumun önüne geçmek için neden sarardığını düşünerek harekete geçmeye çalışın. Çay tüketim saatlerinizi sınırlayarak yada diş bakım zamanınızı ona göre ayarlayarak sararmasının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Kozmetik Diş Beyazlatma Ürünleri

Yukarıda ki linkte bahsettiğimiz üzere pek çok farklı diş beyazlatma ürününden destek alabilirsiniz. Bunlar arasında hiç şüphesiz

  • Toz
  • Jel
  • Kalem
  • Beyazlatıcı bant

Seçenekleri yer alır. Bunlar arasında diş hekiminizin de önerisine dikkat ederek bir tanesini zamana yayarak kullanabilirsiniz. Genellikle bir an önce sonuç elde etmek istendiği için yoğun kullanılması halinde diş minesi zarar görebilir. Bu sebeple uygulamada aralıklara dikkat etmek gerekir.

Son Olarak

Sizlerden gelen yorumlar neticesinde bu yazıyı kaleme almaya çalışıyoruz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve farklı konu başlıkları hakkında doğru olan bilgilere ulaşmak için lütfen yorum bölümünü ziyaret etmeyi unutmayın. Sizden gelen yorumları önemsediğimizi ve zaman kaybetmeksizin cevaplandırdığımızı hatırlatalım. Sağlıkla kalın…

Bir cevap yazın