Diş Beyazlatma Konusu (Beyazlatma Kalemi – Jeli ve Ürünleri)

Son zamanlarda çok sık karşılaştığımız bir konu başlığı olduğu için bunu detaylı bir şekilde incelemeye karar verdik. Öncelikle detaylı bir şekilde diş beyazlatma konusu üzerine yoğunlaşacağımızın altını çizmek isterim. Burada marka/diş hekimi ve ürün tanıtımı kesinlikle yapılmayacaktır. Yine de bazı önemli ürünler marka vermeksizin belirtilebilir. Bu uyarıları yaptıktan sonra diş beyazlatma konusu nedir? Sorusu ile başlayabiliriz…

Farklı Bir Konu: Günlük Hayatta Beyazlatıcı Reklamları

Son zamanlarda reklamlar nedeniyle diş beyazlatıcı aramalarının arttığını söyleyebiliriz.

Beyaz dişler, temizliğin ve hijyenin önemli bir göstergesi olarak bilinir. Bu durum herkes için doğru olmayabilir? Çok yüksek ihtimalle bu başlığı okuyorsanız dişinizin yeterince beyaz olmadığından şikayetçisinizdir. Öncelikle şu konuda anlaşmak önemlidir ki; sağlıklı dişler = beyaz dişler olmak zorunda değildir. Bazı dişler yapısı gereği birkaç ton koyu olabilir. Bu durumunda dişlerin sağlıklı olması halinde pek bir sorun teşkil etmeyecektir.

İlk Arkadaşımız Beyazlatma Kalemi Nedir

Marketlerde ve eczanelerde özelliklede internette pek çok modeli karşımıza çıkan bir üründür. Çok çay ve sigara tüketen insanların dişlerinde oluşan sararmaların önüne geçmek için diş beyazlatma kalemi kullanılır. Sizin için aşağıda diş beyazlatma kalemi ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarına yer verdiğimiz bir yazı kaleme aldık. Dilerseniz bu yazıdan beyazlatma kalemi neden önemlidir? Zararı var mıdır? Benzeri pek çok sorunun cevabına doğrudan ulaşabilirsiniz:

Diş Beyazlatma Kalemi

Dişçide Diş Beyazlatma Fiyat Seçenekleri Nelerdir

Etik olarak internet üzerinden fiyat paylaşmayı pek uygun görmüyoruz. Zaten bu konuda net bir fiyatlandırmadan bahsetmek son derece zor olacaktır. Bu sebeple jel ile veya lazer ile yapılan diş beyazlatma seçenekleri farklılık gösterebilir.

Asıl dikkat edilmesi gereken konu ise diş sararması şikayetinin kişiyi ne kadar rahatsız ettiğidir. Bazen sadece estetik kaygı güderek sararmamış dişlere uygulama yapılması talebi de gelebilmektedir. Hal böyle olunca tavsiyemiz diş hekiminizin bu konudaki fikirlerine dikkat etmeniz gerektiğidir. Yine de bir rakam telaffuz etmeden aralık vermek gerekirse: 500 – 3000 TL arasında diş beyazlatıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Diş beyazlatma konusunda ve fiyat aralığı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda bulunan içeriğe göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda diş beyazlatma ücreti sorusuna net cevaplar bulabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyat

Kendisi Bir Efsane: Diş Beyazlatma Jeli Nedir – Ne Değildir

Genellikle yanlış anlaşılan bir konudur. Diş beyazlatma kalemi gibi jel kalemler bulunur. Bu jel kalemler çoğunlukla diş hekiminin dişinize uyguladığı jeller ile karıştırılır. Bu sebeple bu kalemleri alan kişiler dişlerine jel beyazlatma uygulaması yaptırdıklarını savunabilirler. Oysa ki diş hekiminiz, dişinizi beyazlatmak için internetten ulaşarak satın aldığınız jellerden çok daha farklı bir uygulama kullanacaktır.

Püf Noktası: Bu jel konusunda diş hekiminize danışmanızı tavsiye ederim. İnternette satılan diş beyazlatıcı jel kalemler ile, hekiminizin uygulayacağı jeller aynı sonuçları vermeyecektir. İnternette öylesine bir araştırma yapmam durumunda bile pek çok youtube kanalının benzer şaşırtmalarla yönlendirmeye çalıştığını gördüm…

Diş Beyazlatma Jeli

Kendi İmkanlarınızla Dişinizi Beyazlatın

Bu konuda çok çeşitli ürünler yer alıyor. Forumlarda karbonat ve limonun gücü üzerine pek çok yazı ile karşılaşmak mümkün olabiliyor. Dişinizi etkili bir şekilde fırçalamanız da bu konuda sizi bir adım öne çıkarabilir. Diş beyazlatma kalemi ve/veya kalem jelleri kullanabilirsiniz? Peki ne yapmak gerekiyor…

Öncelikle diş hekiminize danışarak başlayabilirsiniz. Dişinizin sararma sebebini öğrenmeden amatör çözümlerle dişinizi sadece yorarsınız! Bu sebeple öncelikle dişinizin neden sarardığını öğrenelim. Seçenekleri aşağıda yer alan yazıda detaylı bir şekilde inceledik. Dilerseniz göz atabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Evde

Diğer Beyazlatma Ürünleri Nelerdir

Detaylı ve karmaşık bir konudur. Özellikle internet bu konu başlığında çok garip haberlerin döndüğü farklı bir mecra haline gelmeyi başaran bir yer oldu. Diş beyazlatma ürünleri sırasıyla diş macunu ve diş fırçasıdır. Bunun dışında diş tonunuzdan memnun değilseniz; diş beyazlatma kalemi ve jeli, diş beyazlatma tozu ve son zamanlarda adını sık duymaya başladığımız diş beyazlatma bandı kullanılabilmektedir. Tabi ki bu ürünlerin bir kısmı internette sadece reklam olarak abartılıp pek etki göstermeyi ne yazık ki başaramaz.

Diş Beyazlatma Ürünleri

Yara Bandı İle Karıştırmayın: Diş Beyazlatma Bandı Nedir

Aktif kömür içeriğine sahip diş beyazlatma bantları son dönemlerde giderek artan bir popülerliğe ulaşmayı başardı. Tek parça alt ve üst dişi aynı anda kapsayacak ölçülerde metalik ambalajlarda satışı yapılan bu ürünlerin oldukça etkili olduğunu savunanlar var. Dilerseniz detaylı incelemesini yaptığımız yazımıza göz atabilirsiniz. Hazır yazıya geçmeden önce hatırlatmış olalım: Ülkemizde satış fiyatlarının ortalamanın biraz yukarısında olduğunu söyleyebiliriz.

Diş Beyazlatma Bandı

Geçmiş Zamanın Eskimeyen Ürünü Beyazlatıcı Tozlar

 

Aslında diş beyazlatma efsanesi bir nevi bu tozlarla ortaya çıktı dersek yanlış olmaz. Çünkü dişin fırçalama dışında bir takım müdahalelerle beyazlayacağı fikrini ilk olarak diş beyazlatıcı tozlar ile öğrenmiş olduk. Çok uzun yıllardır ve hatta yukarıda bahsettiğimiz pek çok farklı konu başlığı daha hiç düşünülmezken bu konunun masaya yatırıldığını söyleyebiliriz.

Fiyatlandırma bakımından biraz değişkenlik gösterebilir. Oldukça başarılı sonuçlar elde edilen ürünlerde bulunmakta, onun dışında tamamen satış hilesi olanları da… Araştırma yapmak bu konuda son derece hayati bir öneme sahiptir. Hazır konusu açılmışken detaylı bilgilendirme yapacağımız yazımız sizi bekliyor:

Diş Beyazlatma Tozu

Nereden Nereye: Sağlıklı Dişler ve Bize Düşen Görevler

Öncelikle dişinizi neden beyazlattığınızı kendinize sormalısınız? Sizce bu işlem gerekli mi? Yada dişinizi ne sararttı da geç kaldınız? Günlük düzenli dişinizi fırçalasaydınız da dişiniz sararacak mıydı? Sadece reklamların mı etkisinde kaldınız? Bu soruların cevapları sizin atacağınız adımı doğrudan etkileyecektir.

Detaylı bilgi sahibi olmak için bize ulaşabilirsiniz. Yazacağınız yorumlara dönüş yapılacaktır. Bunun dışında özellikle bahsetmemizi istediğiniz konu başlıkları olursa lütfen yazmaktan çekinmeyin. Adresimizde yer alan tüm soru ve cevapları sizden gelen yorumlar ışığında kaleme alıyoruz. Herkese sağlıklı günler diliyoruz…

Bir cevap yazın