İmplant Ağrısı Kaç Gün Sürer

İmplant ağrıları ile ilgili çok fazla bilgi karmaşası yer alıyor. Öncelikle implant tamamen ağrısız bir işlem demek yanlış yönlendirme olacaktır. Sonrasında bir ömür boyu rahat bir dişe sahip olacağınızı düşünecek olursak bu geçici ve kısa süreli ağrının çok da önemli olmadığını belirtmek gerekmektedir.

İmplant Ağrısı Ne Zaman Başlar

Bu uygulamanın ortalama olarak 20 dakikalık yapım süresi bulunmaktadır. Bu süre içerisinde hasta herhangi bir ağrı hissetmeyecektir. Genellikle 20 – 25 dakikalık koltukta oturduğunuz süre içerisinde lokal anestezi altında olduğunuz için ağrı hissetmezsiniz.

Tedavinin ilk aşaması olarak kabul edebileceğimiz bu sürenin sonrasında lokal anestezinin etkisiyle dişiniz herhangi bir rahatsızlık duymazsınız. Sonrasında ise uyuşukluk yavaş yavaş geçer ve dişinizde bir miktar ağrı oluşmaya başlar. Hekiminizin verdiği ağrı kesici ve antibiyotikleri doğru kullanmanız durumunda bu zaman aralığını rahatlıkla atlatabilirsiniz.

İmplant Sonradan Ağrı Yapar mı

Kişiden kişiye farklılık göstermesine rağmen implan uygulamasının sonradan ağrı yapması çok sık karşılaşılan bir durum olmamaktadır. İmplant ağrılarının (ağrısız atlatılmasının) anahtarı verilen ilaçların yerinde kullanılmasıdır. İmplantın ağzınıza adapte olma süresi tamamlandıktan sonra bir ömür boyu kullanacağınız bir dişe sahip olacaksınız.

Nasıl mı?

Tabi ki bakımlarını zamanında yaparak! Porselen dişleriniz iyi birer köke implant sayesinde sahip oldu. Kullanımına dikkat etmek ve bakımını yapmak artık sizin elinizde, yapılan araştırmalar göstermiştir ki implant dişe sahip olan kişiler çoğunlukla onları gerçek dişleri ile kıyaslamaktadır.

İmplant Ağrısı Geçmiyor

Bu başlık yani implant ağrısı geçmiyor şikayeti normal bir durum değildir. Hekiminizin verdiği ilaçları kullanmanız durumunda implant ağrısı geçmiyor yakınması ile karşılaşmamanız gerekmektedir. Bazı çenelerde birden fazla noktada aynı anda uygulama yapılması durumunda süre uzayabilir. Yine de implant ağrısının süresinin bu şekilde bir şikayet doğurmaması gerekmektedir. Hal böyle olunca

İmplant dişler; dolgu, kanal tedavisi ve köprü uygulamaları ile kıyaslanmayacak kadar rahat bir işlemdir. Merak ettiklerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz. Çoğunlukla implant konusunda korkular, sonrasında oluşan ağrılar konusunda ortaya çıktığı için bu konuya özellikle değinmek istedik. Dilerseniz Nevşehir diş hekimi adresimizde bizimle merak ettiğiniz tüm soruları paylaşabilirsiniz. Sadece bir tık uzağınızda bulunan adresimize sizleri de bekliyoruz.

Bir cevap yazın