İmplant Nedir – Nasıl Yapılır – Nevşehir İmplant

Diş bakımı, çürüdükten sonra yapılan operasyonlara kıyasla son derece ekonomik bir yöntemdir. Bu sebeple düzenli olarak hekiminize başvurmalı ve dişlerinizin durumu ile ilgili bilgi almalısınız. Bu yazımızda implant nedir ve implant nasıl yapılır sorularının cevaplarını arayacağız. Hazırsanız başlayalım.

İmplant Nedir

Günümüzde implant, kaybedilen dişlere uygulanan en yaygın tedavi şekilleri arasında yer almaktadır. Kişinin isteğine bağlıdır çoğunlukla iyi sonuçlar vermektedir. Son zamanlarda teknolojinin etkisi ile kaliteli bir uygulamanın da yardımıyla son derece hızlı adapte olarak dişinizin yokluğunu aratmayacak bir tedavi olarak ön plana çıkacaktır.

Çene kemiğinize vidalar yardımıyla yardımıyla kök oluşturulması temel alınan bir tedavi şeklidir. Küçük bir cerrahi operasyon yardımıyla uzun süreli (çoğunlukla ömürlük) dişlere sahip olabilirsiniz. İmplant titanyumdan üretilen vidalar olduğu için sizi rahatsız etmeyecektir.

İmplant İşlemi Nasıl Yapılır

Bu uygulama için diş hekiminiz tarafından steril bir ortamda küçük bir cerrahi operasyon yapılması gerekmektedir. Herkesin ağız yapısı bu uygulamaya uygun olmayabilir. Bunun için diş hekiminiz gerekli görmesi halinde sizi yönlendirecek ve detayları hakkında daha detaylı bilgi verecektir. Bazı durumlarda implant uygulaması tek diş için uygulanabileceği gibi birden fazla diş içinde implant uygulamasından destek alınabilmektedir. Başarı oranının artırılması için yapılan uygulamaların seçeneklerinin değiştirilmesi de gerekebilmektedir.

Neden İmplant Yaptırmalıyım

Bu durum yazımızın başında da değindiğimiz gibi kişinin kendi isteğine bağlıdır. Kaybedilen dişlerle ilgili farklı yöntemlerde uygulanabilir. Yalnız uygulanan bu yöntemler büyük oranda implantın elde ettiği başarının yanında zayıf olacaktır. Pek çok implant dişe sahip olan kişi bu konuda gerçek dişinden daha sağlıklı dişlere sahip olduklarını belirtmektedir. Bu durum biraz da implantı yapan kişiler tarafından doğrudan ilgili bir konu olarak ön plana çıkacaktır.

İmplant Doğal Bir Görünüm Sağlar mı

Pek çok kullanıcı belli bir süre geçtikten sonra ağızlarında implant olduklarını bile unuturlar. Bu dişler gerçek dişlerinin yanında dikkat çekmeden durmaktadır. Bu sebeple çoğunlukla implant doğal bir görünüm sağlayacaktır. Tek bir diş için uygulanması haliyle birden fazla diş için uygulanması arasında pek fark bulunmamaktadır.

Nevşehir İmplant – Nevşehir Diş Hekimi

Dilerseniz kaybettiğiniz dişiniz ile ilgili ne yapılması gerektiğini yüzyüze görüşebiliriz. İletişim bölümünden randevu alarak başlayabilirsiniz. Bekliyoruz. Genellikle nevşehir diş hekimi konusunda adresimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır. Aynı şekilde yorum bölümünden bize ulaşarak sormak istediğiniz sorunun cevabına da son derece rahat bir şekilde ulaşmanız mümkün olacaktır. Sağlıkla kalın…

 

Bir cevap yazın