İmplantın Ömrü Ne Kadardır – İmplant Ne Kadar Dayanır

Bazı ürünlerin ömrü kullanıcısından doğrudan etkilenir. Hiç şüphesiz implant kullanım ömrü de diş dolgularında olduğu gibi dişlerinize nasıl baktığınıza göre değişiklik gösterecektir. Ortalama olarak implantların ağız içerisinde 30 yıl kadar kaldığı gözlemlenmektedir. Mevcut teknoloji içerisinde implantlar ağız içerisinde ömür boyu sorun çıkarmaksızın kalabilir yorumunu yapanlarda bulunmaktadır.

İnternet üzerinde implant ömürleri hakkında pek çok bilgi bulunmaktadır. Bazı implant üreticileri ürettikleri ürünlere ömür boyu garanti vermelerine rağmen bu durumu bazı şartlar altında sunarlar. Hal böyle olunca implantların kullanım süresi ile ilgili ciddi bir bilgi kirliliği oluştuğunu da söylemek gerekmektedir.

İmplant Bakımının Yapılması

Kısa bir süre önce yazdığımız implant nedir yazısında bakım ve diğer seçenekleri hakkında daha detaylı bilgiye yer vermiştik. Günümüzde ağız sağlığına dikkat eden bireyler implant dişlerini uygun şekilde muhafaza ederlerse ömrünün çok daha uzun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun yanı sıra kullanılan markanın kalitesi, kişinin sağlıklı olması ve ağız ve diş bakımını düzenli olarak yaptırması gibi durumlarda implantın çok daha uzun yıllar boyunca ağızda kalacağını belirtmek yanlış olmayacaktır.

Sigara ve Diğer Olumsuzluklar

Ağız bakımından konu açılmışken sigara kullanan insanlarda implant ömrünün biraz daha azaldığına dair bazı araştırmalar olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Bu sebeple implant yaptırmayı bir milat olarak kabul edip sigarayı bırakmanız hem sağlığınız açısından olumlu bir etki olacaktır hem de implantınızın ömrü uzayacaktır.

İmplant Üstü Protezin Bakımı

Bazı durumlarda çene içerisinde bulunan implant gayet sağlıklı olmasına rağmen üstünde bulunan protez sorun yaşatabilmektedir. Böyle bir durum olduğu zaman bütünüyle implantta sorun oluşmuş gibi bir düşünce içerisinde bulunmak yanlış olacaktır. Bu sebeple diş hekiminizle görüşerek implant üstü protezinizin bakımının yapılmasını sağlayabilirsiniz. Hem daha etkili hem de daha kısa süre içerisinde etkisini gösterecek bir seçenek olarak ön plana çıkacaktır.

İmplant ve diğer konular hakkında bilgi sahibi olmak için iletişim bölümünden bize ulaşabilir ve gerekli konu başlıkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz aşağıda bulunan yorumlar bölümüne yorumunuzu bırakabilirsiniz. Bütün yorumların cevaplanacağının altını çizmek isteriz. Sağlıkla kalın…

Bir cevap yazın